DOGOTERAPIA w „Zielonej Dolince”

W bieżącym roku szkolnym w Zielonej Dolince odbywa się cykl zajęć z DOGOTERAPII dla wszystkich wychowanków przedszkola: od maluszków do starszaków. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „BEZPIECZNY PIES – BEZPIECZNE DZIECKO”, a jego zadaniem jest nauczyć dzieci bezpiecznych kontaktów z psami ale nie tylko. Również ze wszystkimi zwierzętami żyjącymi wśród nas, gdyż zasady postępowania w wielu przypadkach są podobne. Raz w miesiącu czeka dzieci wiele nowych przygód oraz wiadomości, które pomogą im w nawiązywaniu pozytywnych kontaktów ze zwierzętami.

A to nasi dzisiejsi goście: Pani Agatka – trener terapeuta, wraz ze swoimi podopiecznymi, cudownymi psiakami: KARMĄ i DOBRĄ

Dziś dzieci poznały podstawy np. kiedy zobaczą właściciela z psiakiem, którego chcą pogłaskać -trzeba zapytać go o pozwolenie. Jak bezpiecznie podejść do pieska: nie od przodu, nie od tyłu lecz z boku. Jakie potrzeby należy zapewnić pieskowi aby był szczęśliwy: posłanie, jedzenie, spacery jak i ważny jest czas na zabawę. Czego nie wolno robić psiakowi: szarpać, kopać, bić – gdyż to go boli. Przedszkolaki miały możliwość pogłaskać pieski, karmić je smaczkami. Widzieliśmy jak przełamywane są bariery lęku wśród dzieci, które boją się psów. Wspaniałe uczucie… Spędziliśmy wspaniały dzień w cudownym towarzystwie. Następne spotkanie i kolejne tematy już w listopadzie. Dzieci nie mogą się doczekać.

Skomentuj